Dokument „Problematika MHD – verze 12/2012“

U příležitosti konání zasedání zastupitelstva Uherského Hradiště (10. 12. 2012) naše sdružení vydalo dokument shrnující problematiku MHD v souměstí. Prezentovaná řešení v dokumentu vycházejí z dosud nepublikovaného návrhu linkového vedení. Kompletní znění návrhu zveřejníme na webu MHDUH.cz do konce února 2014.

Dokument ke stažení:
» Problematika MHD – verze 12/2012 (PDF | 1,8 MB)

Aktualizace 13. 12. 2012:: Do dokumentu jsme doplnili i částečné tabulkové srovnání provozu MHD v našem souměstí s podobně lidnatými sídly. Viz kapitola 2.

 

Problematika MHD 12/2012

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Novinky a jeho autorem je Jan Kolařík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Dokument „Problematika MHD – verze 12/2012“

 1. Hustě propracované stránky:-) Jen pár drobností, co mě napadlo…

  0) Kdyby byla v každé sekci „Kritika a řešení“ možnost diskuze, komentovat, bylo by snadnější doplňovat nápady. Zároveň by, myslím, neměl na člověka od prvního slova vykouknout dlouhý souvislý text, ve kterém člověk loví to klíčové, o co jde. Postupovat od stručného a jasného. K detailům a složitosti.

  1) U návrhu nových jízdních řádů – by stálo za zvážení místo podtrženého čísla odlehčit piktogramem vozíčku. Nevím jestli by to nevzalo více plochy, ale podtržítko text docela zahušťuje.

  2) Některé historické označníky zastávek ČSAD by klidně mohli zůstat. Myslím to logo úplně nahoře. Netlačit za každou cenu na jednotný design. Když už do toho investuješ tolik úsilí a kreativity. Výsledek by neměl mít jen praktické ambice. Měl by mít ambici pozvednout region, jako jedna z dalších zajímavostí. Volná inspirace zastávky metra v Praze. Každá trochu jiná, ale přitom stejný styl. Něco na ten způsob.

  3) Na www https://mhduh.cz/kritika-a-navrhy-reseni/cetnost-spoju/ tabulka Srovnání s jinými městy. Na rychlé pochopení je trochu matoucí, že jsou města seřazena dle km na 1 obyv., tedy dle posledního sloupce. Navíc to moc nevypovídá o efektivitě, praktičnosti. (Možná by mě i zajímalo srovnání – vytíženost spojů, náklady na udržbu vozového parku, platy per capita přepraveného. Např. převýšení- kvůli menší možnosti jet na kole. atd.

  4) Hodně štěstí a sil… Jan Kovářík

Komentáře nejsou povoleny.