Město Uherské Hradiště zahájilo výběr dopravce pro MHD. S dopravcem přijde i výrazné zlepšení provozní koncepce

Dlouho očekávaný moment je tady. Dne 15. května 2023 vypsalo město Uherské Hradiště veřejnou soutěž na provozovatele městské hromadné dopravy na následujících 10 let. Zadávací dokumentace veřejné zakázky již obsahuje novou provozní koncepci celého systému s výrazným zkvalitněním obsluhy všech částí města, včetně vzniku nových zastávek v místech, která jsou dnes veřejnou dopravou špatně dostupná. Soutěž bude probíhat do 16. června a vyhrává nabídka s nejnižší cenou. S vysoutěženým dopravcem v novém systému by se cestující měli poprvé svézt v první polovině roku 2024. Aktuálně pro město provoz MHD zajišťuje společnost ČSAD Bus Uherské Hradiště na základě 30leté smlouvy z roku 1994.

Celý příspěvek

Co chybí připravované MHD k dokonalosti? Šťastná linka 77!

O tom, že vzhledem k nedohodě mezi Uherským Hradištěm a dalšími dvěma městy souměstí – Starým Městem a Kunovicemi – se do finálního provozního konceptu nové MHD, dostala pouze obsluha na území Uherského Hradiště, jistě víte.

Blíží se však komunální volby – a stále je k dispozici rok a čtvrt k tomu, aby se s tím dalo něco udělat. Podívejte se na naši prezentaci ideového návrhu linky 77 – elegantního řešení celého problému!

Co vše se událo kolem MHD v Uherském Hradišti od roku 2017? Detailní analýza od zakladatele MHDUH.cz

Zakladatel iniciativy MHDUH.cz Jan Kolařík a autor původní oficiální Koncepce veřejné dopravy Uherského Hradiště přináší detailní osobní pohled na události kolem reformy MHD v posledních letech. Co očekávat od roku 2024? A jakým vývojem si podoba budoucí MHD prošla?

V prosinci 2017 zastupitelstvo města schválilo oficiální mnou zpracovanou Koncepci veřejné dopravy. Od té doby uplynulo téměř pět let. A tak se mě často, a samozřejmě oprávněně, ptáte: „Děje se od té doby něco? Kdy už se v Hradišti (a Starém Městě a Kunovicích) konečně svezeme normální MHD? Vždyť se to táhne 11 let.“

Dokud jsem byl pouze nezávislý aktivista, bylo snadné na webu i na sociálních sítích často a pravidelně informovat o tom, co se děje. Jakmile ale získáte oficiální roli, už to jde hůře – není totiž fér zveřejňovat záležitosti, které ještě nejsou interně uzavřené.

Teď, když však byla oficiálně zveřejněna téměř finální budoucí podoba systému vzešlá z Akčního plánu implementace Koncepce veřejné dopravy, nastal ten správný čas, kdy se mohu rozepsat.

Celý příspěvek