Slovácký deník – 22. 8. 2013

Slovácký deník se v nedávno vydaném článku „Cestujícím v Hradišti chybějí na nádraží schémata pouličky“ (autor Oleg Kapinus) zaměřil (mimo další problémy s hradišťskou MHD) na chybějící schémata linkového vedení na zastávkách a autobusovém nádraží.

Jak jsme informovali v tomto článku, na přelomu let 2012 a 2013 vybavil dopravce ČSAD BUS Uherské Hradiště většinu označníků na zastávkách MHD a autobusovém nádraží schématy linkového vedení, která vytvořil Jan Kolařík z našeho občanského sdružení MHDUH.cz. Byl tak napraven jeden z nejzásadnějších nedostatků hradišťského provozu MHD a alespoň ve způsobu informování cestujících se souměstí Uherské Hradiště – Staré Město – Kunovice posunulo trochu blíže ostatním českým městům. Schémata bohužel začátkem června 2013 z neznámého důvodu ze zastávek zmizela, přestože vedení na nich vyobrazené bylo stále aktuální. Zástupci dopravce dlouho nereagovali na náši připomínku o zmizelých schématech. Po dotazu novináře Slováckého deníku se však – k radosti cestujících – schémata na většinu zastávek vrátila a doufejme, že se brzy zase objeví i na autobusovém nádraží, kde mají největší opodstatnění.

Dále se článek zabývá akustickým hlášením zastávek. Jeho zavedení v lednu 2013 bylo opět obrovským přínosem pro cestující, bohužel je však časem většina řidičů autobusů začala cíleně bojkotovat. Opět doufejme, že se v tomto směru Uherské Hradiště opět alespoň trochu přiblíží dalším srovnatelným městům.

Příspěvek byl publikován v rubrice V médiích a jeho autorem je Redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.