Začátek roku 2013 ve znamení prvních zlepšení MHD

S radostí oznamujeme první úspěchy naší iniciativy. Dne 8. 12. 2012 – u příležitosti celostátní změny jízdních řádů – dopravce ČSAD BUS Uherské Hradiště výrazně zlepšil informační a orientační systém MHD v souměstí Uherské Hradiště – Staré Město – Kunovice. Na většině označníků v zastávkách MHD a uherskohradišťském autobusovém nádraží se objevilo schéma současného linkového vedení, které zpracovalo a jeho použití soustavně prosazovalo právě naše sdružení (elektronická verze ve formátu PDF zde). Zároveň dopravce toto stejné schéma přidává i jako přílohu ke každému výtisku brožurky s autobusovými jízdními řády okresu Uherské Hradiště na rok 2013. Brožurku zakoupíte za 20 Kč u přepážek na autobusovém nádraží v Uherském Hradišti.

Schéma linkového vedení na označníku

Brožurka s jízdními řády 2013

Použití schématu linkového vedení velmi vítáme a věříme, že přispěje ke zvýšení atraktivity provozu MHD a zlepšení orientace nejen nepravidelným cestujícím. Jakékoli připomínky a postřehy k formě a obsahu schématu rádi uvítáme v diskusi pod článkem.

Jak jsme již předznamenali v článku ze září 2012, společnost ČSAD BUS Uherské Hradiště začala také postupně obnovovat palubní počítače ve svých autobusech. Pro cestující to znamená především zavedení hlášení zastávek na vnitřních displejích – což lze bezesporu považovat za největší zlepšení provozu MHD v posledních minimálně pěti letech. Nové palubní počítače by do budoucna měly sjednotit i informace zobrazované na vnějších autobusových digitálních orientačních panelech – už nyní dopravce odstranil námi nejvíce kritizované nedostatky, ale doufáme, že ve spolupráci s námi vše vyladí k ještě lepší přehlednosti.

Hlášení zastávek uvnitř autobusu

Další zlepšení se týká víkendového provozu. V nepracovní dny přibyl jeden spoj linky 3 (okruh z autobusového nádraží přes Mařatice a sídl. Východ) v 16.45 – do Mařatic se tedy v nepracovní den dostanete nově sedmi spoji.

Bohužel ale došlo i k mírnému zdražení jízdného. Měsíční předplatní jízdenka nyní stojí 280 Kč místo původních 260 Kč. Naštěstí se zdražení nedotklo čtvrtletních jízdenek (stále stojí 600 Kč) a jízdenek jednorázových (stále za 10 Kč).

Všechna uvedená zlepšení jsou výbornou zprávou pro všechny cestující a naše sdružení je vítá. Doufejme, že dopravce a město nezůstanou jen u nich a budou co nejdříve provedeny všechny reformy potřebné ke kvalitnímu a důstojnému fungování MHD v našem souměstí, jak navrhujeme například v dokumentu z prosince 2012. K dalšímu zkvalitňování MHD můžete přispět i Vy možnostmi popsanými na stránce Podpořte iniciativu.

Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme úspěšný rok 2013!
občanské sdružení MHDUH.cz – Za lepší MHD v Uherském Hradišti, Starém Městě a Kunovicích

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Novinky a jeho autorem je Jan Kolařík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Začátek roku 2013 ve znamení prvních zlepšení MHD

  1. To hlášení jak zvukové, tak na vnitřních panelech je pěkná věc, ale ne všechny autobusy jsou vybaveny vnitřními panely. A hlášení není vůbec slyšet. A co se týče chování řidičů taky katastrofa. Teď budu mluvit o lince v Uherském Brodě, kde řidič měl hlášení tak potichu, že nebylo slyšet, tak jsem napsal stížnost generálnímu řediteli a na druhý den, když jsem jel se stejným řidičem, tak si kontroloval průkazky a jakmile uviděl mé jméno tak po mě vyjel, že jestli ještě jednou zmíním jeho jméno ve stížnosti, tak budu mít co dočinění s ním. Tak jsem psal další stížnost. Řidič se mi omluvil a už jsme kamarádi a hlášení v jeho autobuse má přijatelnou hlasitost. Ale jiní řidiči nejenom v Uh. Brodě ale i v Hradišti buď mají hlášení vypnuté nebo natolik potichu, že nejde slyšet ani když máte hlavu cca. 20 – 30 cm od reproduktoru. Tohle by se mělo změnit. V Praze to ROPID pokutuje. A také se chci zeptat jestli je možné se aktivně zapojit do vaší iniciativy? Děkuji za odpoveď

Komentáře nejsou povoleny.